מתנה ליולדת #1: גלויות לתיעוד חודשי גיל התינוק

כי למרות שאני מחזיקה דרכון אירופאי (רק למקרה חירום, כמובן), ילדתי את בכורי רק בגיל 30 (שבמגזרים מסוימים בישראל גם זה נחשב מאוחר)…

כי למרות שהמבטא הבריטי שלי מסגיר את ארץ המוצא של אימי, אני מתכננת 3 ילדים…

וכי למרות שיש לי באירופה משפחה וחברים, הילדים שלי מתרחצים מידי יום*….

אחד מהדברים המדהימים בחיים בחו"ל הוא החשיפה לגישות ותפיסות שונות בכל הנוגע למשפחתיות ולילדים. אני לא אתיימר לנתח מבחינה סוציולוגית את ההבדלים בינינו לבין מדינות מערב אירופה, אוסטרליה ואסיה (המפותחות) בכל הנוגע לילודה ומשפחה, בשביל זה יש סוציולוגים וחוקרים. אבל מההכרות האישית שלי עם נשים, אמהות, מהאזורים הללו, ההבדלים בינינו ניכרים לעין.

בניגוד לישראל (החילונית) בה מרבית מחברותיי אשר נמצאות בזוגיות (ואני בכללן) ילדו את ילדן הראשון בגיל 30, מרביתן רוצות מינימום שני ילדים, ומרביתן חיות ליד המשפחה כדי שהסבא והסבתא יוכלו לעזור, החברות האירופאיות והאסייתיות שלי בגישה אחרת לחלוטין. את ילדן הראשון ילדו בסביבות גיל 35 ואפילו אחרי (פעמים רבות משיקולי פגיעה בקריירה), מרביתן יסתפקו בילד אחד או מקסימום שניים (שוב משיקולי קריירה ותקציב), והשיקול היכן לגור איננו מונע כלל ממיקום המשפחה (ופעם אחרונה –  אלא משיקולי קריירה). את ההבדלים בגישות קל מאוד לחוש בפוסט שפרסמה אחת מהבלוגריות המפורסמות בעולם, הולי בקר, מ-Decor8, על ההחלטה ללדת ילד אחד בלבד.

אז כשיש לך חברות שילדו זה עתה את ילדן הראשון (ואולי היחיד?), קל מאוד לתת להן מתנה. כי לילד הראשון אפשר לתת כמעט הכל – וזה יתקבל בשמחה. בגדים, ספרים, טרמפולינה, צעצועים, מה שתרצו. אבל כשאת ישראלית, ורוב חברותיך כבר ילדו, לא פעם ואף לא פעמיים, השאלה מה לתת ליולדת כבר מטרידה. במיוחד אם הקרבה בין האחים קטנה ו / או אם מין היילוד זהה.

בשאלה "מה אני צריכה?", נתקלתי בעצמי עם לידתה של אביגיל. הרי היה לי הכל, ובמצב חדש יחסית (ואפילו זכיתי לקבל שקים מלאים בגדי בנות במצב מדהים מחברותיי, כך שגם בגזרה הזו הייתי מסודרת). מה שכן היה ברור מיד, שאת הזמן הפנוי והמועט שהיה לי לצלם ולהשקיע בבניית אלבום תמונות אשר תיעד את יונתן בשנתו הראשונה, כבר לא יהיה לי (ולראיה, אביגיל שחגגה השבוע שלוש, עדיין ממתינה לאלבום תמונות משלה).

אביגיל בת שנה

לכן, ששאלו אותי חברותיי מה ארצה להולדת של אביגיל, ביקשתי שיתאמו עבורי יום צילומים עם צלם מקצועי. לפחות שיהיה לי מזכרת מינקותה של אביגיל (אם כי, בגלל סיבות שונות סשן הצילומים נדחה ואת התמונות המשפחתיות עשינו באיחור של שנה, לכבוד יום הולדתה הראשון).

Board

ובכן, צלם מקצועי אני לא אוכל לממן לכן, אבל בכדי לעזור ולעודד אתכן, אפילו במקצת, לנסות ולתעד את התפתחות תינוקכן, בצורה מסודרת יותר מצילומים בטלפון הנייד, או לתת מתנה ליולדת, מקורית ושונה, יצרתי קולקציה של 12 גלויות המתעדת את שנתו הראשונה של התינוק.

את הגלויות פשוט מניחים לצד הילד או נותנים לו להחזיק (ומתפללים שלא ילעס את הנייר…) ומצלמים. עם סיום השנה תהיה מזכרת נהדרת הממחישה כמה התינוק גדל והתפתח בשנה אחת שיהיה מאוד פשוט גם להמיר לאלבום דיגיטלי.

milestones

מקסים, לא?

עמיתי2
הנה עמית מדגמן חמידות יתר בהגיעו לגיל המופלג של 3 חודשים (ותודה לגלי ומתן על האישור לצלם)

אז אם גם אתן רוצות לתת מתנת לידה מקורית ומיוחדת לחברתכן או אפילו עבור עצמכן, כנסו עוד היום לחנות שלי כאן ורכשו את הגלויות אשר יגיעו אליכן בקופסא מעוצבת לשמירה עד הילד/ה הבאים. את הגלויות ניתן לרכוש לשני המינים ולתאומים אף תנתן הנחה מיוחדת : )

ארי-בן-7-חודשים

 

*נ.ב. ומה לגבי ההערה שלי על רחיצת ילדים כל יום? אנחנו בישראל החמה נחרדים לחשוב שהילד חזר מהגן מלא חול וזיעה והוא לא יכנס לאמבטיה טרם היכנסו למיטה. אך האירופאיות, באמת לא רואות צורך לרחוץ את ילדיהן מידי יום (טוב, אתערב אתכם שאין להן חול בגנים…) ובמיוחד בחודשי החורף. כאן זה לא אירופה…

*למעבר לחנות לחצי כאן *

אולי תאהבו גם את ...

תגובות בפייסבוק

comments

22 thoughts on “מתנה ליולדת #1: גלויות לתיעוד חודשי גיל התינוק

  1. היי מורן, תרשמי לניזולטר של האתר ותקבלי לדוא"ל הפרטי שלך את הגלויות תוך כמה דקות. במידה וקיימת בעיה ברישום עדכני אותי. שירה

  1. היי, עם הרישום לניוזלטר היית אמורה לקבל לתיבת המייל שלך אישור רישום ומיד לאחר האישור, מייל נוסף עם הגלויות.
   האם קיבלת? במידה ולא אשלח לך בפרטי 🙂

 1. מ ה מ ם !

  מיד נרשמתי לניוזלטר! ההטסה היחידה היא שהבן שלי כבר בן חודשיים… אבל עדיין אשמח לקבל את הגלויות!

  1. היי, עם הרישום לניוזלטר היית אמורה לקבל לתיבת המייל שלך אישור רישום ומיד לאחר האישור, מייל נוסף עם הגלויות.
   האם קיבלת? במידה ולא אשלח לך בפרטי 🙂

 2. נרשמתי לניוזלייטר אבל קיבלתי קישור למזג אויר, איך אני יכולה לקבל את הגלויות עם הגילאים?
  תודה מראש

 3. היי,נרשמתי לניוזלייטר ולא קיבלתי קישור לגלויות:(
  אשמח לקבל. וחוצמזה שהכל כל כך יפה 😌

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *